Nasıl bir pasta

Öncelikle pastanın nasıl bir aktivite veya özel gün için istendiği çok önemli:

Kullanılan Dekorasyon Tekniği

İki çeşit pasta süsleme yöntemi kullanılmaktadır:

Kremalı Pastalar: Ev yapımı, herhangi bir katkı maddesi içermeyen tereyağ bazlı bir krema ile kaplanan pastalarda sade bir görünüm seçilebileceği gibi, yine krema ile üzerine çiçekler, yazılar, çeşitli resimler de yapılabilir.

Şeker Hamuru Pastalar: Şeker ile yapılan bir çeşit hamur ile kaplanan pastalarda süsleme seçenekleri sınırsızdır. Dilediğiniz her türlü motife tamamen elle şekil verilmektedir. Çocuğunuzun sevdiği bir çizgi karakter veya eşiniz için takımının renklerinde bir futbol maçı, annenizin en sevdiği çiçekler vs.. gibi pek çok tercihte bulunabilirsiniz.

Kullanılan Kekler:

Pastane pastalarından farklı olarak hiçbir katkı maddesi kullanılmadan hazırlanan keklerde de seçenekler çok çeşitli olabilir. Çikolatalı veya vanilyalı bir pandispanya ya da portakallı, bademli, kahveli, limonlu, havuçlu, zencefilli kek seçebilirsiniz.

Kullanılan Kremalar ve İç Malzemesi:

Pastalarda genelde ev yapımı pastacı kreması kullanılmaktadır. Çikolatalı veya vanilyalı olarak seçimizini yapabilirsiniz. İç malzeme olarak da muz, çilek, ahududu, çikolata, krokant, ceviz vs.. pek çok seçenek mevcuttur. Bazı pastalarda kullanılan dekorasyon tekniği krema ve iç malzeme kullanımına imkan tanımayabilmektedir. O zaman da pastanız ile birlikte servis etmek için çikolata veya meyve sos ayrıca temin edilmektedir.

Gıda Boyaları:

Pastalarınızı daha renkli ve size özel yapabilmek için kullanılan gıda boyaları Amerika'dan getirilmekte ve gıda hijyeni açısından hiçbir sakınca içermemektedir.

Yapım Aşamaları:

Dilerseniz ve önceden talep ederseniz pastanızın yapım aşaması sizin için fotoğraflanabilmekte ve internet üzerinden adresinize yollanabilmektedir. Ayrıca pasta modeli karşılıklı fikir alışverişi sonucu ortaya çıktığı için pastanın yapımına başlanmadan önce istenilen sonuca dair çizimler ve benzer pasta resimleri sipariş veren kişi ile paylaşılmakta ve ona göre belirlenmektedir.

Kurabiyeler:

Özel günleriniz için sadece pasta değil dekoratif kurabiyeler de hazırlanabilmektedir. Kurabiyeler hakkında bilgi için lütfen mail atınız.

Teslimat:

Teslimat sadece İstanbul için geçerlidir. Avrupa yakasında pek çok semte ekstra bir ücret talep edilmeden belirtilen adrese tarafımızdan teslimat sağlanmaktadır. Diğer semtler için ise cüzi bir teslimat ücreti alınmaktadır. Pastaların yapımı ortalama iki gün sürdüğü için siparişlerin teslimat tarihinden 3 gün önceden verilmesi tercih edilmektedir.

İndirim:

İnternet üzerinden veya blog okuyucularından gelen siparişlerde %10 indirim yapılmaktadır. Anaokullarından gelen doğumgünü siparislerinde ise pastanın konseptine uygun dekoratif kurabiyeler bizim doğumgünü çocuğuna hediyemizdir.

Not:

Şimdiye kadar yapılan hiçbir pasta iki kere yapılmamıştır. Verilecek en güzel hediyenin kişiye özel hazırlanmış bir pasta olduğunu düşündüğümüz için buna özen göstermekteyiz. İlginiz için teşekkürler.